II Festiwal Nauki w Rzeszowie

 

     Główną ideą przyświecającą imprezie była popularyzacja nauki. Podczas festiwalu uczniowie mogli zobaczyć wynalazki i eksponaty naukowe, roboty, drony, eksperymenty chemiczne i fizyczne, poznać tajniki nowoczesnych technologii IT, spróbować swoich sił na symulatorach lotu, a także rozwiązać łamigłówki i bawić się nauką. Organizatorzy pokazali, że nawet dziedziny i zagadnienia, które dla przeciętnej osoby mogą wydawać się nieprzystępne i trudne można przedstawić w zrozumiałej i interesującej formie. Impreza miała na celu pokazanie, że nauka jest bardzo blisko nas, we wszystkim co nas otacza i można doskonale się nią bawić odkrywając jej tajemnice. Podczas pikniku naukowego swoją działalność zaprezentowały koła naukowe, instytucje i organizacje z regionu, jak i całej Polski, związane głównie z naukami ścisłym i kierunkami technicznymi. Wstęp na festiwal był bezpłatny. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze środków przeznaczonych na upowszechnianie nauki.

Organizatorzy:

dyr. Lucyna Orzechowska

Jolanta Raboł

Wróć na stronę główną...

Do wakacji zostało ...

Jeszcze tylko...

272 Dni

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj:10
W tym miesiącu:357
Wszystkie:28505

Losowy cytat

"Nauczycielem wszystkiego jest praktyka."
Juliusz Cezar